Kullanilan Malzeme

Kullanilan Malzeme

LED ; LED Ekran' ın en önemli parçasıdır.

LED ekran ömrü için kilit önem taşır. Ayrıca LED'lerin kapsülasyon yapısında LED ekran kalitesi için de çok önemlidir. Örneğin LED Ekranın yatay ve dikey görüş açısı tamamen kapsulasyon ile ilgilidir. Fetih LED, yüksek kalite orijinal marka yeni LED'ler kullanır. Parlaklık, renk ve dalga boyu, olması gereken tüm forma ve standartlara sahiptir. Parlak, keskin ve doğal renkler garanti altındadır.

 

PCB ; Printed Circuid Board

Tüm LED'ler, Sürücü Entegreler, Kondansatörler, Dirençler PCB üzerinde bulunur. Saydığımız tüm devre elemanlarının bağlantısını sağlayan PCB, LED ekran kalitesini belirleyen kriterlerden biridir. Yüksek iletlenlikte olmalı, bağlantı noktalarında direnç göstermemeli ve alüminyumdan üretilmiş olmalıdır. Mutlaka nemden etkilenmemesi için verniklenmiş olmalıdır.

 

 

Güç Ünitesi ; Power Supply

Güç Kaynağı LED Ekranın en önemli parçasıdır. Ekranlarımızda Meanwell, AC Bell ve Meiwei marka güç uniteleri kullanılır. Giriş gerilimi ne olursa olsun çıkış devresi ilk kontrolden sonra optik olarak tetiklendiği için asla yüksek ve ani voltaj değişiklikleri sisteme zarar vermez. Üzerindeki termeostatik fanlar sadece gerektiğinde devereye girer. Doğal olarak daha az enerji ve CO₂salınımı demektir.

 

Sürücü Entegre ;Drive IC ( Drive Integrated Circuit )

Sürücü Entegre Devreler LED Ekranda; tazeleme frekansı, gri seviyesi, LED’lerin gerilimlerini ve verilerini kontrol ederler. Kaliteli bir ekranın vazgeçilmez birimidir. Çevre koruma bilinciyle, enerji ve maliyet tasarrufu getiriyor. Dünya çapında yükselen elektrik ücretleri ve buna bağlı enerji tasarrufu ihtiyacı, yeni teknolojilerimiz ile tercih edilen bir LED Ekran çözümü sunuyor.

 

 

Kontrol Sistemi

LED Ekranı yüksek tazleme frekanslarında çalıştırmak, stabilitesini kontrol etmek, donanım çalışma parametrelerini denetlemek ve görsel aktarımı için kullanılırlar. Diğer sistem elemanlarınız ne denli güçlü olursa olsunlar onları maksimum kapasite ile çalııştıracak olan kontrol sistemidir. Kullandığımız kontrol sisitemi; tek tek tüm ledleri denetler. Bu sayede 9.000Hz gibi tazeleme frekanslarına ulaşabilirisiniz. Böylelikle konser yada direkt video bağlantısı için yatay tarama boşlukları olmayan Led Ekranınızın keyfini yaşarsınız.

 

Manyetik Koruma ; Anti-Magnetic Shield

Tüm kablolar anti-manyetik koruma parçaları ile donatılmıştır. Bu sayede dışarıdan gelen frekanslardan etkilenmeyeceği gibi kendisi de gereksiz ve istenmeyen salınımlar üretmeyecektir. Her biri LED ekran kalitesi için çok önemlidir. Yukarıda belirtilen ana yapı elemanlarının haricinde; kelepçeler, su geçirmez silikon contalar, kablolar, kilitli kablo bağlayıcılar, nakliye ambalajları, ametal vidalar.

 

Kabinet ; Elekrostatik Siyah Boyalı

Elekrostatik siyah boyalı, proje bazında özel olarak tasarlanmış, CNC kesimi, boşaltma, delim, caka ve kaynak işleri özel ebatlarda yapılmış alüminyumdan imal edilmiştir. • ISO 9001: 2000 kriterlerine göre imalatın tüm aşamalarında testler yapılmakta olup imalat sonrası 72 saat test süresi vardır. • Son testten önce sızdırmazlığa karşı “Havuz” testi uygulanmaktadır.

 

Enerji tasarrufu ; Düşük İşletme Maliyeti

Fetih LED yeni teknolojiler LED Ekran güç tüketiminin yanı sıra karbon emisyonlarını azaltmak için; düşük sürme voltaj (0.2V) özellikleri, enerji tasarrufu ve çevre koruma eğilime yanıt olarak, ilk düşük güç tüketimi 16-bit LED ekran sürücüsünü kullanmayı başlattı.

Çevre koruma bilinciyle, Fetih LED ile enerji ve ve maliyet tasarrufu getiriyor. Dünya çapında yükselen elektrik ücretleri ve buna bağlı enerji tasarrufu ihtiyacı, yeni teknolojilerimiz ile tercih edilen bir LED Ekran çözümü sunuyor.

Yeni nesil LED Ekranlarımız ile, LED Ekran modülleri daha az güç, dolayısı ile daha az ısı buna bağlı olarak da daha az egzost fanı ihtiyacı ile çalışır. LED Ekranın çalışması sırasında ısıyı, güç ihtiyacını ve manyetik gürültüyü azaltmak gerekir. Bu nedenle İç Mekan uygulamaları için eşsiz bir çözümdür. Düşük sürme gerilimi ile (0.2V) daha az enerji tüketir, daha az ısınır. Bunun sonucu olarak tüm LED Ekranlarımız çok daha uzun ömürlüdür.

Fetih LED Teknolojisi, aynı zamanda renk doğruluğu ve mevcut görsel bütünlüğü geliştirmek için tasarlanmıştır. Renk kanalları arasında zaman kaybı yaşamazksızın ve geri dönüş gecikmesinde yaşanan akımı önleyerek EMI parazitini azaltır.

ML-OP20 100m² LED Ekran; Günde12 saat ve 365 gün çalışması esas alınarak hazırlanmıştır.

 

 

Toplam Kalite ; Kaliteye ve Size Verilmiş Sözümüz Var.

Biz söylemesek bile, ürünlerimizin kalitesi size gerekli olan her şeyi söyleyecektir. Çünkü kalite, yapılabilecek her türlü reklamdan daha efektiftir. Kalite, firmamızın vazgeçemeyeceği ilkelerin başında gelmektedir. Biz, müşterilerimizin her şeyden önce kaliteli ürün ve kaliteli hizmeti hak ettiklerine inanırız ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürürüz. Biz yola çıkarken aklımızda tek bir şey vardı; Türkiye’deki LED ekran kullanıcılarına kaliteli hizmet ve ürünleri sağlayabilmek. Kuruluşumuzdan bugüne dek bu doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. 

Copyright © Fenova Ekran Teknolojileri | Profesyonel Led Ekran Sistemleri