Trafik Bilgi Led Ekranı

Trafik Bilgi Ekranlarına Ledli Çözümler

Günümüzde en fazla aydınlatma sistemleri, reklam ve tanıtım alanında yaygın olarak kullanılan led ekran teknolojileri; trafikte yol durumu ve yol güvenliği alanında da kullanılmaya başlanmıştır. Uzun ömürlü olması, düşük güçte çalışabiliyor olması ve güneş enerji sistemleriyle uyum sağlaması yönüyle led ekranlar kullanımı trafik sektöründe de kullanım olarak artış göstermiştir. Sinyal verici olarak bilinen trafik lambaları önceden halojen ampullü sinyal vericiler olarak bilinmekteydi. Günümüzde trafik lambalarında da led teknolojilerinden yararlanılmaktadır. Halojen ampul maksimum 55 Watt'lık bir güç tüketiminde bulunurken, led trafik lambaları maksimum 12 Watt'lık bir güç tüketiminde bulunmaktadır. Bu da yaklaşık olarak %75-80 kadar enerji tasarrufu demektir. Ampul ile çalışan trafik ışıkları trafodan beslendikleri için gerilim dalgalanmaları trafik lambalarını da etkilemektedir. Fakat ledli sistemler sabit akım kaynaklarından beslendiği için böyle bir etkilenme söz konusu değildir.

Trafik Bilgi Led Ekran Özellikleri

Trafik bilgi led ekran, başta otoyol ve üst geçitler olmak üzere, uzaktan yönetim sistemiyle trafik ve yol durumu hakkında sürücüleri bilgilendirmeye yardımcı olan panolardır. Led'ler ortaya ilk çıktığında elektronik aletlerin durum ve güç göstergelerinde yer alacak ışık vermekteydi. Zamanla gelişen led teknolojisiyle; iç ve dış mekan aydınlatma, reklam panoları ve trafik bilgi led ekranları gibi geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur. Trafikte uyarı niteliğinde tercih edilen led ürünlerin kullanımı ampullü trafik uyarı levhalarına göre çok daha kârlıdır. Günümüzde gelişen teknolojide; gündüz içinde bulunan pili güneş enerjisiyle şarj edebilen ve geceleri yanıp sönerek sürücüleri uyaran yol butonları üretilmektedir. Hayat kurtarıcı niteliğe sahip ledli trafik levhaları sürücülerin can güvenliği açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Güç tüketimi düşük olan ledler güneş ışığıyla uyum yakalayarak enerji depolamaktadır.

Trafik Bilgi Led Ekran Fiyatları

Trafik bilgi led ekranları; yolun yoğunluğu, trafik kazaları ve hava durumu gibi değişimlerden sürücülerin haberdar edilerek alternatif güzergahlara yönelebilmeleri için tercih edilen bilgilendirme panolarıdır. Böylelikle yol ağı kapasitesinin etkin olarak kullanılmasına yardımcı olur. Trafik bilgi led ekran fiyatları tercih edilecek panoya göre değişiklik göstermektedir. Hayat kurtarıcı bir niteliğe sahip olan panolar sürücülere trafik kazalarında yol durumu hakkında bilgi verir. Köprüden geçecek olan sürücüleri köprü trafiği hakkında bilgilendirir. Hava koşulları hakkında da uyarı panosu olarak kullanılan led ekranlar, buzlu ve kaygan yollarda sürücülerin uyarılmasını sağlayarak kaza ihtimalinin önüne geçer. Trafik bilgi led ekranlar sürücüleri alternatif güzergahlara yönlendirerek trafiğin akıcı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Yolun işleyişini aksatabilecek olan kar, buzlanma, sis gibi doğa olaylarını ya da hız limiti uygulamalarıyla sürücülere daha güvenli sürüş yapma imkanı sunan led tabelalar olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır. Trafik bilgi led ekran fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için Fetih Led sayfamızın iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Trafik Bilgi Led Ekranı Fiyatları